You are currently viewing Wanna narożna

Wanna narożna

  • Post author:
  • Post category:Blog

Wanna narożna do małej łazienki, to spore wyzwanie aranżacyjne. Łazienka musi być estetyczna, funkcjonalna i zawierać podstawowe wyposażenie. Pozornie może wydawać się, iż wanna w małej łazience nie ma prawa bytu. Jednak marka Cersanit przełamuje ten mit. Sprawdź, w jaki sposób urządzić małą łazienkę.

wanna narożna

Asymetryczna wanna narożna

Urządzenie małej łazienki stanowi spore wyzwanie. Jeżeli zależy Ci na umieszczeniu w niej wanny, musisz dostosować się do kilku zasad. Pierwszą z nich jest wybór wanny, która będzie dostosowana wymiarami do szerokości ścian. Dodatkowo w niewielkich pomieszczeniach należy ergonomicznie wykorzystać każdy wolny centymetr. Funkcjonalność jednak jest kwestią najważniejszą. W małej łazience dobrze sprawdza się wanna asymetryczna, czyli z bokami o różnej długości. Ma większą pojemność, niż niektóre wanny prostokątne, jednak zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Wanny asymetryczne możemy dopasować do praktycznie każdej łazienki ze względu na szeroki wybór kształtów. Dodatkowo wanna asymetryczna może zostać wyposażona w siedzisko, które doda jej funkcjonalności.

Umywalka nad wanną narożną

Asymetryczna wanna stwarza więcej możliwości funkcjonalnego urządzenia łazienki. Jedną z jej zalet jest fakt, iż możesz wykonać montaż umywalki nad najkrótszym bokiem wanny. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca. Umieszczone nad umywalką lustro sprawi, iż optycznie powiększysz pomieszczenie. Jeżeli jesteś właścicielem wąskiej łazienki – zdecyduj się na powieszenie luster naprzeciw siebie na dłuższych ścianach. Ten zabieg doda wnętrzu proporcjonalności i optycznie poszerzy wnętrze.

Meble łazienkowe do przechowywania

Głównym problemem, z jakim zmagają się właściciel małych łazienek jest brak miejsca do przechowywania kosmetyków i detergentów. Wyposażenie łazienki w niezbędne urządzenia sprawia, iż przechowywanie zostaje zepchnięte na drugi plan. To ogromny błąd, ponieważ to właśnie prawidłowe rozmieszczenie kosmetyków będzie przesądzało o funkcjonalności. Asymetryczna wanna może zostać obudowana półkami z płytek ceramicznych. To alternatywa dla zawieszanych metalowych lub plastikowych organizerów, które są mniej trwałe i wymagają regularnej wymiany. Półki z płytek mogą mieć mniejszą lub większą głębokość. Dla ciekawego efektu wizualnego możemy je dodatkowo podświetlić listwami LED.

Aranżacja małej łazienki z asymetryczną wanną może być świetną zabawą, jeżeli zastosujesz się do kilku wskazówek. Zastanów się, na jakich urządzeniach Ci zależy a z jakich możesz zrezygnować. Odwiedź nasz salon łazienek i skorzystaj z projektu łazienki.