You are currently viewing Płytki ścienne wchodzą na salony

Płytki ścienne wchodzą na salony

  • Post author:
  • Post category:Blog

W ostatnich latach płytki ścienne przechodzą rewolucję. W przeszłości ich zróżnicowanie nie było zbyt duże. Kafelki  ścienne oznaczały płytkę o grubości 6 mm. Stosowało się ją najczęściej w kuchni, jadalni, aneksie kuchennym i łazience. Dziś płytki spotyka się również w innych pomieszczeniach – w salonie, pokoju, korytarzu, holu, garażu czy na balkonie.

płytki ścienne Łomianki

Szeroki asortyment płytek ściennych jest zróżnicowany pod względem wzornictwa, kolorystyki i materiału, z którego zostały wykonane. Płytki korkowe, kamienne, wykonane z PCV, gipsowe, ceramiczne, aż po płytki szklane. Aranżując przestrzeń pomieszczeń można dobrać sobie takie płytki, które najlepiej wpasowują się w aranż wnętrza.

Od funkcji praktycznej do estetyczno-dekoracyjnej  

W podejściu tradycyjnym do płytek ściennych zakładano, że mają one przede wszystkim pełnić funkcję praktyczną. Zabezpieczać ściany w kuchni, jadalni czy łazience przed różnego rodzaju zabrudzeniami i wilgocią. Od tego czasu zmieniło się dużo. Dziś od płytek ściennych wymaga się o wiele więcej. Funkcja estetyczno-dekoracyjna stała się ważniejsza niż praktyczna. Odkąd płytki weszły na salony i zaistniały szerzej w przestrzeni wewnętrznej, stały się istotnym elementem wyposażenia. Płytkami ściennymi wyłożony jest np. cały korytarz aż po sufit. Płytki nadal pełnią funkcję praktyczną, ochronną, jednak walory estetyczne i dekoracyjne są priorytetowe i decydują o wyborze takich, a nie innych płytek.

Szeroki wybór płytek ściennych

Płytki ceramiczne, które jeszcze dekadę czy dwie temu dominowały w kuchni, jadalni i łazience, coraz rzadziej są spotykane w tym miejscach. Wykłada się nimi obecnie kotłownie, garaże, pralnie, piwnice i inne miejsca gospodarcze, w których walory estetyczne odgrywają rolę drugorzędną. Z kolei w kuchni, łazience, salonach, pokojach, holach i korytarzach wykorzystuje się inne rodzaje płytek ściennych. Są wśród nich modele, które imitują drewno, kamień naturalny. Znane są również ekskluzywne płytki ze szkła. Pomieszczenia użytkowe i mieszkalne, w których przebywa się w ciągu dnia i przyjmuje gości, z płytkami np. imitującymi drewno wyglądają ekskluzywnie i elegancko. Powierzchnia wyłożona nowoczesnymi płytkami ściennymi robi wrażenie i nadaje wnętrzu oryginalnego i nowoczesnego wyglądu.

Obecnie klienci mają tak szeroki wybór płytek ściennych, że czasem mogą mieć problem: co wybrać? Przed wyborem i ostateczną decyzją warto w tej kwestii porozmawiać ze specjalistami znającymi się na rzeczy, którzy doradzą, jaki rodzaj płytek, o jakim wzornictwie, kolorze, będzie najbardziej odpowiedni do określonego wnętrza – kuchni, jadalni czy salonu.