You are currently viewing Łazienka dla dziecka

Łazienka dla dziecka

  • Post author:
  • Post category:Blog

Nie zawsze mamy możliwość, aby łazienka dla dzieci była oddzielna. Dlatego też projektując łazienkę, z której będą korzystały dzieci, należy przystosować. Dzieci korzystając z niej muszą mieć zapewnione komfortowe i bezpieczne warunki do kąpieli. Czasem wystarczą niewielkie zmiany, innym zaś razem konieczne jest zupełne przeorganizowanie przestrzeni. Łazienka dla dziecka powinna być pozbawiona śliskiej podłogi, wysokich progów prysznica, a także wysoko zawieszonych sanitariów.

łazienka dla dziecka umywalka cersanit

Łazienka dla dzieci z antypoślizgową podłogą

Antypoślizgowe płytki podłogowe to konieczność nie tylko w łazience dla dzieci. W tym pomieszczeniu często woda jest rozlana na podłodze, a w tej sytuacji łatwo o wypadek. Jest to szczególnie ważne w strefie kąpielowej. Antypoślizgowe płytki podłogowe mogą zostać wyposażone w m.in. wypukłe wzory i delikatne struktury. Dobrym wyborem będą też płytki ceramiczne z reliefami i wklęsłymi elementami prostoliniowymi. Niektóre modele dodatkowo pokryte są specjalnym preparatem, nadającym im antypoślizgowego wykończenia. Do łazienki dla dziecka wybierzmy płytki, które posiadają oznaczenie od R9 do R13. Ciekawym rozwiązanie są gumowe maty, które jeszcze bardziej zwiększają bezpieczeństwo kąpieli.

Umywalka na odpowiedniej wysokości

Łazienka dla dzieci musi być dostosowana do ich wzrostu. Aranżując łazienkę musisz znaleźć kompromis między funkcjonalnością dla Ciebie i dzieci. Jeżeli planujesz oddzielną łazienkę dla dzieci, możesz zawiesić umywalkę na wysokości ok. 60 cm, a misę WC na wysokości ok. 35 cm. Lepszym jednak rozwiązaniem jest montaż na standardowych wysokościach, czyli umywalka na wysokości 84-85 cm i misa toaletowa na 42-44 cm. Oczywiście dzieci nie będą do niej sięgać – jednak lepiej na okres jego wzrostu wyposażyć łazienkę w specjalny stołek.

Wanna czy brodzik

Rodzice zwykle decydują się na wannę uważając ją za bardziej funkcjonalną. W wannie łatwiej przygotować wodną zabawę dla Maluszka oraz przeprowadzić kąpiel. Jednak dorośli wolą prysznic ze względu na czas i zużycie wody. Możesz to wszystko połączyć. Wyposaż wannę w parawan nawannowy i zestaw prysznicowy. Zastanów się również nad uchwytem, który pozwoli na bezpieczniejsze wejście do wanny najmłodszych dzieci. Jeżeli nie dysponujesz miejscem na wannę w swojej łazience – zdecyduj się na prysznic bez brodzika. Prysznic typu walk-in powoduje, iż podłoga będzie równa i pozbawiona progów.

Odwiedź nasz salon łazienek i skorzystaj z możliwości wykonania projektu łazienki.